Murat Hanilche

Son güncelleme Temmuz 25, 2021

Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi

( derecelendirmeleri)
Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi

Overview

Hasta ve yaşlı bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik bir eğitimdir.

Hasta ve yaşlı bakım eğitimini alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta ve yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilme becerisine sahip nitelikte kişiler olarak mezun olurlar.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikasının Önemi

Hasta ve yaşlı bakımı hizmetinin alınmasının şart olduğu durumlar, felçli her yaştan insanlar, kaza geçirenler, yatalak olanlar ve diyalize giden hastalardır.

Felç, kanser, alzheimer gibi yatalak ve bakıma muhtaç ve kontrol edilmesi gereken yaşlı hastaların mutlaka ama mutlaka alanında uzman, deneyimli hasta ve yaşlı bakıcısı kişiler tarafından bakımları yapılmalıdır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası Eğitimi İstihdam Olanakları:

  • Sertifika sahipleri huzur evlerinde,
  • bakım evlerinde,
  • evde hasta bakıcılığı
  • hastanelerde

çalışma imkanlarına sahip olurlar.

Curriculum

Curriculum is empty

Instructor

User Avatar
(0)
0 yorumlar
öğrenciler
9 kursları
Main Content